הבלוג = yood

כיצד לומדים להיות מעצב?
אז איך לומדים עיצוב? התשובה היא, שלא לומדים עיצוב, כדי להיות מעצב צריך להתאמן! מעצב זה כמו רקדנית, זה כמו מאסטר בקאראטה, זה כמו לוליין בקירקס, זה כמו נגן פסנתר. כדי להיות מעצב צריך לעשות הרבה פרוייקטים של עיצוב תוך קבלת ביקורת בונה ממעצב אחר. שואלים אותי תמיד, האם קורס של שנה זה מספיק טוב? אז התשובה היא בדרך כלל תהיה לא!
ומדוע? בגלל שברוב המקומות הסטודנטים לא יעשו 3 פרוייקטים שונים ביום ויקבלו גם ביקורת מעמיקה ומסודרת. באופן כללי היום רוב הקורסים בכלל לא מלמדים עיצוב, הם מלמדים "ביצוע", פעם, היה עיפרון וכל מה שהיה צריך לדעת זה איך להחזיק וללחוץ, היום יש תוכנות גרפיות ובקורסים מלמדים כיצד להשתמש בהם, קיימת אשליה או רמאות שמציגה את מי שלמד להפעיל את כלי התוכנה האלה כמעצב.
למה הדבר דומה? למישהו שלמד את תוכנת וורד, או כל עורך טקסט אחר, וקורא לעצמו סופר או משורר. עיצוב זה קודם כל קונספטים של קומפוזיציה, הירארכיה, וצבע, אבל כדי להיות מעצב צריך להיות איש העולם להבין פסיכולוגית המונים עקרונות שיווק ועסקים. כן וגם צריך לבצע בסוף בעזרת כלים (תוכנות) גרפיים, רק שאת אלה כדאי ורצוי ללמוד לבד מיוטיוב ומפורומים ברשת.
אבל בלי אימון ממושך לאורך זמן ע"י יצירת מגוון של פרוייקטים וקבלת ביקורת לא נהיה מעצבים. וכן אפשר את האימון הזה לעשות בשוק העבודה על פרוייקטים אמיתיים, רק שהזמן שיקח להגיע לרמה יהיה שנים כי הביקורת לא נמצאת שם כמו שצריך, ובדרך רוב האנשים שורפים את עצמם מתחפרים סובלים ונוטשים את המקצוע.